Home » Zdrowie » Pijesz alkohol? Będziesz miał problemy ze wzwodem

Nie od dziś wiadomo, że zły styl życia, dieta, stres i schorzenia prowadzą do zaburzeń erekcji. Można do niego zaliczyć również nadmierne spożywanie alkoholu. Czy ma ono wpływ na problemy ze wzwodem? Jeśli tak, to jakie? Czy jest szansa, że organizm powróci do pełnej sprawności, kiedy przestaniemy pić? Przekonaj się o tym! Trunki, bez względu na rodzaj, zawsze były pomocnym środkiem służącym do pokonywania barier, otwierania się na innych i tak dalej. Wielu mężczyzn myśli, że tak samo sytuacja będzie wyglądać, kiedy napiją się wina, czy whiskey przed stosunkiem. Ma to ułatwić relacje między nim a partnerką, a także sprawić, że mężczyzna będzie bardziej odważny. Niestety, często oczekiwania wcale nie zostają spełnione, a wręcz przeciwnie. Alkohol, szczególnie w większych ilościach, może powodować problemy z erekcją, jej nieutrzymywanie, a także przedwczesny lub opóźniony wytrysk. Każda z tych sytuacji będzie występować coraz częściej, jeśli mężczyzna będzie brnął w nałóg. Wiadome jest, że sytuacje intymne to źródło stresu, strachu, czasem wstydu. Alkohol ma ułatwić komunikowanie się z drugą osobą. Nie jest to jednak sposób na rozwiązanie problemów. Według wielu seksuologów najlepsza jest szczera rozmowa. Tylko ona może sprawić, że poczujesz się swobodniej obok partnerki, a Wasze życie seksualne będzie o wiele bogatsze. Przedstawcie sobie wzajemne oczekiwania, potrzeby, wymagania - wszystko pójdzie wtedy w dobrym kierunku! Przejdźmy jednak do konkretów, porozmawiajmy o alkoholu i jego wpływie na erekcję. Podpowiemy także, co może pomóc na problemy z erekcją po spożyciu nadmiernej ilości alkoholu!

Alkohol i jego wpływ na erekcję

Sporadyczne spożywanie wysokoprocentowych trunków może wpływać negatywnie na erekcję, ale nie w dużym stopniu. Ma to znaczenie głównie przed stosunkiem. Co innego, jeśli mężczyzna regularnie pije piwo, wino, czy innego rodzaju trunek. Wtedy dochodzi do problemów ze „stanięciem na wysokości zadania” - spada bowiem libido, ejakulacja nie pojawia się, sama erekcja jest zbyt krótka, a czasami także nie występuje. Dlaczego tak się dzieje? Alkohol osłabia odczuwanie bodźców zewnętrznych. To niezbędny czynnik doprowadzający do pojawienia się erekcji. Jednak to nie koniec - alkohol oddziałuje także na układ krwionośny organizmu człowieka, reguluje, zmniejsza ciśnienie tętnicze krwi, a jak wiadomo jest to główny układ wpływający na poprawną erekcję. Do ciał jamistych znajdujących się w członku doprowadzana jest odpowiednia ilość krwi, ciśnienie musi być więc odpowiednio wysokie. Po spożyciu alkoholu obniża się, co często uniemożliwia pojawienie się erekcji. Co więcej, wysokoprocentowe trunki obniżają libido, zmniejszają ochotę na seks, prowadzą bowiem do zaburzeń myślowych. Kolejny problem, jaki spotyka mężczyzn, to samo utrzymanie erekcji po alkoholu, a także sporo dłuższy czas niezbędny do jej pojawienia się, co może mieć negatywne skutki w relacjach z partnerką. Kiedy sporadycznie spożywasz alkohol, takie sytuacje mogą, ale nie muszą się pojawiać. Jeśli występują, prawdopodobnie przed stosunkiem wypiłeś nieco za dużo. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że regularne, zbyt obfite spożywanie wysokoprocentowych trunków prowadzi do wielu schorzeń, które mają bezpośredni wpływ na tak zwaną impotencję alkoholową. Chodzi tutaj przede wszystkim o marskość wątroby, alkoholowe zapalenie wątroby, czy choroby trzustki. Często występuje także niebezpieczne alkoholowe stłuszczenie wątroby. Ta przewlekła choroba polega na tym, że we wnętrzu hepatocytów pojawiają się krople tłuszczu. Niewydolność wątroby spowodowana nadmiernym spożywaniem alkoholu wpływa także na produkcje testosteronu, jego odpowiednia ilość ma spore znaczenie przed i w czasie stosunku. Zwiększa bowiem popęd seksualny.

Piwo na potencję

Warto wspomnieć, że wypicie piwa w niewielkich ilościach pozytywnie wpływa na popęd seksualny u mężczyzn. Zwiększa ich pewność siebie oraz libido. Pozwala również wyzbyć się zahamowań seksualnych. Jednak to samo piwo wypite kilkukrotnie przed stosunkiem prowadzi do problemów opisanych w akapicie powyżej. Dokładnie taka sama zależność obserwowana jest w przypadku picia wina, wódki, czy whiskey. Niewielka ilość jest więc jak najbardziej pomocna. Przekroczenie granicy rujnuje doznania seksualne i prowadzi do konfliktów partnerskich.

Pomoc w leczeniu impotencji alkoholowej

Jeśli jest to dopiero wczesny etap problemu, warto zastosować leczenie farmakologiczne, które polega na przyjmowaniu środków na potencję. Sprawdzą się tutaj Viagra i Kamagra. Możesz jednak zgłosić się do lekarza po coś mocniejszego na receptę. Oczywiście bez względu na wielkość i złożoność problemu najlepszym sposobem będzie odstawienie alkoholu, ewentualnie mocne ograniczenie jego spożywania. To tak naprawdę jedyny, skuteczny sposób na wyzbycie się wszelkich objawów impotencji alkoholowej. Jeżeli już próbowałeś i wiesz, że bez pomocy nie dasz sobie rady, zgłoś się do specjalisty. Psycholog będzie tutaj najlepszym wyborem.