Home » Środki farmaceutyczne » Levitra – tego mogłeś jeszcze o niej nie wiedzieć

Zaburzenia erekcji są uważane za bardzo poważne schorzenie wśród mężczyzn – na tyle że musi to być traktowane jak każdy inny rodzaj choroby. Zaburzenia erekcji często występują, gdy penis nie jest w stanie utrzymać swojej sztywności pomimo wszelkich prób. Na ogół można to wyleczyć, i istnieje wiele różnych dostępnych metod, które mogą być stosowane do tegoż leczenia. Jeden z leków, które mogą być wykorzystywane, a które okazały się być bardzo skuteczne to Vardenafil - również powszechnie znany jako lek Levitra. W innych miejscach jest to również znane jako Vivanza, chociaż nazwa Levitra okazuje się być najbardziej popularna.

A public relations executive at Germany's Bayer displays the company's impotence treatment drug Levitra, September 9, 2003. REUTERS/Simon Kwong

Początkowo lek był sprzedawany przez Bayer Pharmaceuticals oraz firmę GlaxoSmithKline, ale prawo GlaxoSmithKline na promowanie Levitry skończyła się w 2005 roku, co spowodowało przeniesienie jej z powrotem do Bayer Pharmaceuticals.

Levitra jest scharakteryzowana jako inhibitor fosfodiesterazy typu 5. Lek sklasyfikowany jako ten, który jest stosowany do spowolnienia lub zapobiegania rozpadu fosfodiesterazy typu 5 – przez co naczynia krwionośne znajdujące się w ciałach jamistych prącia, w szczególności wzdłuż komórki mięśni gładkich mają większe szanse na doprowadzenie do erekcji. Stymulacja płciowa w przeważającej części ma miejsce, gdy tlenek azotu uwalnia się do naczyniowego ciała jamistego.

Tlenek azotu jest odpowiedzialny za aktywację enzymu zwanego cyklazą guanylanową, co z kolei powoduje również cykliczny monofosforan guanozyny. Komórki mięśni gładkich, znajdujące się w naczyniach krwionośnych jamistych, kiedy zostanie osiągnięty wymagany poziom cyklicznego monofosforanu guanozyny, są rozluźnione, dzięki czemu więcej krążenia krwi ma miejsce. Przepływ krwi może z łatwością zwiększyć penisa, który następnie się wznosi. Dla mężczyzn, którzy cierpią z powodu zaburzeń erekcji, GMP jest zdecydowanie na mniejszym poziomie niż u tych, którzy są w stanie utrzymać erekcję.

Większość inhibitorów PDE5 jednak nadal jest traktowanych jako bezużyteczne bez odpowiedniej stymulacji seksualnej. Inhibitory PDE5 są tylko użyteczne, ponieważ pomagają hamować degradację przez GMP"podczas erekcji. A GMP działa tylko wtedy, gdy stosunek seksualny jest stymulowany, podniecenie jest wymagane w przypadku leków takich jak te.

Levitra jest zwykle dostępna w określonych dawkach, które mogą mieścić się w zakresie od 2,5 mg do 5 mg, 10 mg, do 20 mg. Ilość dawek udostępnianych zwykle zależy od tego w jakich lek ten jest sprzedawany w aptece. Levitra jest często przyjmowana doustnie, jest to mała i okrągła tabletka pomarańczowa. 10 mg jest to często średnia dawka i jest zazwyczaj bierze się ją około dwudziestu pięciu minut lub pół godziny do godziny przed stosunkiem seksualnym. Levitra jest brana również maksymalnie raz dziennie.

Levitra jest łatwa do uzyskania i jest również sprzedawana w Internecie. Kupujący jednak muszą również zwrócić uwagę na to by korzystać wyłącznie z renomowanych aptek internetowych, aby zapobiec ewentualnym powikłaniom wynikającym z zakupu.