Home » Środki farmaceutyczne » Jak działają leki na potencję?

Leki na potencję są środkami zaradczymi na męskie problemy z erekcją.

Mimo, iż część z nich można kupić bez recepty w różnych miejscach, a same specyfiki są uważane za bezpieczne, należy skonsultować się z lekarzem przed ich zażyciem. Jak działają te tabletki i co warto o nich wiedzieć?

Działanie

Tabletki na potencję rozszerzają naczynia krwionośne w całym ciele, również w prąciu. Powoduje to zwiększoną drożność naczyń i lepszy przepływ krwi. W efekcie, na skutek rzeczywistego podniecenia, do członka może napłynąć jej odpowiednia ilość. Leki te nie zwiększają samej ochoty na seks, lecz pomagają w osiągnięciu erekcji już w trakcie stosunku. Są więc kompletnie nieprzydatne mężczyznom, którzy cierpią na problemy z entuzjazmem. W tym celu służą ogólnodostępne afrodyzjaki - również te naturalne.

Efekty uboczne

Dla większości mężczyzn, stosowanie tych leków jest całkowicie bezpieczne. Wyjątek stanowią osoby z poważnymi chorobami układu krwionośnego i serca, dla których lekinapotencjerozszerzenie naczyń krwionośnych i wzrost przepływu krwi może grozić utratą zdrowia, a nawet życia. W większości przypadków jednak, leki tego rodzaju, jak chociażby Kamagra, są używane przy wspomaganiu leczenia choroby niedokrwiennej. Niemniej, konsultacja z lekarzem jest zalecana, by dobrać odpowiednią dawkę i rodzaj środka po odpowiednio przeprowadzonym wywiadzie. Trzeba być świadomym, że farmakologia nie przywróci młodości, a uzyskany efekt będzie uzależniony od fizycznych możliwości ciała.

Prawdy i mity

Mitem jest, że specyfiki tego typu mają wpływ na jakość plemników. Używanie tabletek w formie leku na bezpłodność jest bezcelowe. Prawdą jest natomiast, że zbyt częste i długotrwałe przyjmowanie środka może uzależnić - z reguły psychicznie. Możliwe jest, że zapisana przez lekarza terapia tymi lekami nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, zapotrzebowanie organizmu na substancję czynną będzie rosło, a problemy z erekcją nie zmienią się. To znak, że należy zasięgnąć dodatkowej porady medycznej. Leki na potencję nie są cudownymi specyfikami, które poradzą sobie ze wszystkimi męskimi dolegliwościami. Trzeba je wesprzeć zmianą przyzwyczajeń i zdrową dietą.   W zaprzyjaźnionej aptece znajdziesz specyfik Viagra bez recepty.