Home » Zdrowie » Co znaczą sny erotyczne?

Nie ma chyba osoby, której nigdy nie przyśniłby się sen erotyczny. Nie wszystkie takie doznania mają głębsze znaczenie, warto jednak choć trochę je przeanalizować.

sen

Ukryte pragnienia

Mówi się, że sny erotyczne odwzorowują nasze ukryte pragnienia. Jest w tym tylko część prawdy. Marzenie senne o seksie z osobą tej samej płci nie oznacza naszej homoseksualności. Warto jednak przyjrzeć się tym wizjom oraz wrażeniu, jakie na nas pozostawiły. Może rozmowa z partnerem o wprowadzeniu w życie takiego snu nie jest złym pomysłem? Niektóre z tych snów mogą być tak sugestywne, że będą kończyć się fizycznym orgazmem. Jest to całkowicie naturalne i nie świadczy o żadnych nieprawidłowościach.

Wizyta u seksuologa

W przypadku niepokojącego marzenia sennego lub ich ciągłego powtarzania się, warto zasięgnąć porady seksuologa. Specjalista pomoże nam rozwikłać gnębiące nas tajemnice i rzucić trochę światła na nasze sny. Poprawna interpretacja wymaga dużej wiedzy i doświadczenia, stąd nie zawsze senniki są dobrym rozwiązaniem dla ciekawskich. Kobiety bardzo częstą śnią o niespełnionych marzeniach erotycznych, mężczyźni natomiast w wyniku niedostatecznego zaspokojenia seksualnego lub w wyniku przyjmowania tabletek na potencję, takich jak Cialis. Jest bardzo wiele przedmiotów czy zwierząt, które w snach utożsamiane są z seksem i to dla obu płci. Nie należy jednak przywiązywać zbyt dużej wagi do znaczenia marzeń sennych. Równie dobrze może być to zapamiętana podświadomie scena z obejrzanego filmu erotycznego. Interpretowanie snów niech pozostanie kwestią dobrej zabawy.