Home » Zdrowie » Najskuteczniejsze męskie afrodyzjaki

Podczas gdy wyskakujące okienka na stronach internetowy zachwalają cudowne preparaty, naturalne afrodyzjaki znajdziemy w każdym spożywczaku. Owoce morza, arbuzy, imbir – to tylko niektóre z wielu produktów poprawiających jakość życia seksualnego mężczyzny. Nie wygrają jedynie z zaburzeniami erekcji – te wymagają specjalistycznego leczenia.

Zwiększają libido, wzmacniają potencję, pomagają rozpalić pożądanie – afrodyzjaki to naturalne substancje, znane od wieków ze swojego pozytywnego wpływu na życie seksualne. Naukowcy wciąż je badają i nie zawsze są zgodni co tego, skąd w niektórych owocach, warzywach czy ziołach takie wyjątkowe właściwości. Większość afrodyzjaków działa podobnie na obie płcie. Istnieje jednak grupa produktów wykazujących działanie szczególnie silne w przypadku mężczyzn.

Afrodyzjaki z apteki

Zamiast wysilać się i gotować kolację z ostrygami, można sięgnąć po gotowe afrodyzjaki z apteki. W rzeczywistości jednak oficjalnie dostaniemy przede wszystkim suplementy diety zawierające składniki pochodzenia naturalnego, które pozytywnie wpłyną m.in. na stężenie testosteronu we krwi. Więcej różnego rodzaju specyfików kupimy w seks-shopach i przez Internet.

Afrodyzjaki dostępne są w formie tabletek czy kropli. Ale uwaga! Kupowanie jakichkolwiek produktów w takich miejscach zawsze niesie ze sobą ryzyko. Ostrożność należy zachować przede wszystkim wtedy, gdy na ulotkach czy opakowaniach nie ma podanego składu. Specyfik z niesprawdzonego źródła może przynieść przykre efekty uboczne, a nawet być niebezpieczny!

Afrodyzjaki ze spożywczaka

O wiele lepiej włożyć nieco wysiłku w znalezienie skutecznego afrodyzjaku i przygotować te naturalne. Wśród nich najsilniej działają owoce morza – nie tylko osławione ostrygi, ale też krewetki czy kalmary. Warto też sięgnąć po owoce – przede wszystkim arbuzy (najlepiej spożywać je ze skórką!), brzoskwinie, pomarańcze i gruszki. Pozytywny wpływ na męskie libido mają również szparagi.

Mężczyzna nie powinien wzbraniać się przed jedzeniem mięsa (chyba, że ze względu na przekonania) – zawiera ono bowiem argininę, podobnie jak jaja, orzechy czy mleko kokosowe. Arginina zwiększa przepływ krwi w męskich genitaliach. Naturalnymi afrodyzjakami są też m.in. czekolada, szampan, imbir, żeń-szeń, kozieradka, damiana, miłorząb dwuklapowy, muira puama, miód, maca czy owoc liczi.

Skuteczność afrodyzjaków

Naturalne afrodyzjaki mogą zwiększyć libido i radość z seksu. Niestety, nie poradzą sobie z zaburzeniami erekcji. Jeśli więc mężczyzna stwierdza u siebie problemy z potencją, zaraz po wizycie w spożywczaku powinien udać się do lekarza. Impotencja zawsze ma jakąś przyczynę, nie zawsze związaną z wiekiem. Postępująca cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy problemy z wątrobą – wszystkie te choroby objawiają się m.in. zaburzeniami erekcji.

W leczeniu impotencji wykorzystuje się leki typu Kamagra – zawierające sildenafil będący inhibitorem fosfodiesterazy typu 5. W parze z leczeniem farmakologicznym powinno iść rozpoznanie źródła problemu i rozpoczęcie odpowiedniego leczenia. Kamagrę czy inne tego typu leki można stosować wraz z naturalnymi afrodyzjakami. Leczenie jest jednak niezbędne, ponieważ problemy z potencją rzadko mijają samoistnie.