Home » Przydatne porady » Najczęstsze przyczyny rozpadu związków

55Istnieje bardzo wiele przyczyn rozpadu związków uczuciowych. Oto najpopularniejsze z nich.

Seks, ach ten seks… A może jego brak. Za rzadko uprawiany seks to problem większości par z długoletnim stażem. Pary w różnych okresach swego związku przestają kochać się ze sobą z bardzo różnorakich powodów. Na przykład sprzeczek, przemęczenia, stresu, a także braku potencji. Bardzo często to właśnie udane pożycie seksualne jest idealnym środkiem na większość z tych problemów. Zdarza się, że brak seksu sam w sobie staje się dodatkową praprzyczyną waszych konfliktów i nieporozumień to problem staje się naprawdę bardzo poważny.

Ażeby przezwyciężyć ten poważny kryzys w życiu seksualnym, warto wzajemnie sobie pomóc. Lepiej zorganizować prace domowe, zorganizować dzieciom opiekę dziadków lub cioci. A w razie impotencji skorzystać z odpowiednich preparatów, gdy nie pomogą te dostępne bez recepty warto poradzić się specjalisty. Lekarz seksuolog na pewno pomoże rozwiązać wasze problemy. Zawsze warto pamiętać, że bez wzajemnej bliskości i czułości każdy związek będzie kulał.

Wspólne konto, wspólne finanse. Nie trzeba być wcale krezusem, aby sprzeczać się o pieniądze. Praprzyczyną konfliktów na tle finansowym w waszym związku może być bardzo wiele. Problemem może być nieomalże wszystko. Poczynając od tego, że zawsze to jedna strona finansuje wspólne wyjścia, aż po naprawdę poważne wydatki. Na przykład o ratę kredytu hipotecznego za wspólne mieszkanie. Finanse to najczęstszy powód do ostrej wymiany zdań w związku. Najskuteczniejszym sposobem na rozwiązanie problemów związanych z pieniędzmi jest szczera rozmowa o nich. Dzięki temu można ustalić wspólne pryncypia. Ustalić podział wydatków. Co jest w danym momencie niezbędne, a jakie wydatki możecie spokojnie ograniczyć? Dzięki temu uzyskacie pełną transparentność swoich finansów.

Dzieci.

Dzieci mogą być jedną z przyczyn rozpadu związku. Większość osób uważa, że są one naturalną konsekwencją udanego związku. Ale oczywiście nie wszyscy. Decyzja o posiadaniu potomstwa jest jedną z najważniejszych, jakie człowiek podejmuje w dorosłym życiu. Powodem niesnasek może być ciągłe odsuwanie momentu, gdy w naszej rodzinie pojawi się dziecko. Inna kwestia to ilość potomstwa. Najgorsza sytuacja ma miejsce, gdy jedna strona chce mieć dziecko nawet w odległej przyszłości, a zaś druga nie chce mieć dzieci wcale.

Bezpłodność.

Kolejny problem jest niejako powiązany z poprzednim. Niemożność posiadania dzieci jest prawdopodobnie jednym z najbardziej stresujących problemów, jakie mogą pojawić się w związku. Niepłodność może całkowicie zrujnować waszą wspólną przyszłość. Co więcej to nie jest wina żadnej ze stron… Niestety bez fachowej pomocy medycznej nie będziecie w stanie samodzielnie go rozwiązać…Jest to dylemat, który powinniście wspólnie przeanalizować i zbadać jeszcze przed próbą poczęcia potomka. Zdecydowanie lepiej być przygotowanym na każdą możliwość. Nawet na tą najgorszą, że nie można mieć dzieci. To o wiele lepsze niż zawieść się po wielu nieudanych próbach. Potwierdzenie medyczne, że jedno z was jest bezpłodne, sprawi, że łatwiej sobie z tą sytuacją uporać. Możliwe są dwie drogi. Po pierwsze można pogodzić się z faktem, że nie będzie się miało dzieci lub, jeśli istnieje taka możliwość trzeba jak najszybciej rozpocząć specjalistyczne leczenie.

Znudzeni sobą.

Wizja spędzenia reszty życia z tą samą osobą może być czasami naprawdę przerażająca. Większość ludzi martwi się, że ciągłe przebywanie w swoim towarzystwie może okazać się bardzo męczące. Przeraża ich rutyna, która bardzo często działa destrukcyjnie na nawet najbardziej zgrane pary. Na szczęście nudę można pokonać w dość prosty sposób. Wystarczy, choć trochę zmienić codzienne przyzwyczajenia. Można poszukać nowe, wspólnego hobby, dzięki któremu zmienicie otoczenie, poznacie nowych ludzi. Ponadto zawsze warto spróbować uatrakcyjnić wasze życie intymne. Nie musicie od razu sięgać po nie wiadomo jak wyrafinowane pozycje czy gadżety, ale warto otworzyć się na nowości.

Artykuł napisał dziennikarz serwisu Viagra sklep w którym można kupić leki na potencje.