Home » Zdrowie » Kompleks małego penisa – duży męski problem

 

Nabyty w dzieciństwie, pogłębiony stereotypami i niezdrowym porównywaniem się do mężczyzn przedstawianych w mediach – kompleks małego penisa dotyczy bardzo wielu mężczyzn, niezależnie od rzeczywistej długości członka. Poznanie faktów i wyników badań w zakresie seksualności pomoże mężczyźnie przełamać wewnętrzne lęki. Czasem też konieczna jest pomoc psychologa i stosowanie odpowiednich leków, np. Kamagry.

 

Dla każdego mężczyzny rozmiar własnego penisa jest bardzo istotny. Świadomość własnych możliwości oraz wysoka samoocena nie tylko ułatwiają kontakty seksualne, ale też wpływają na większość innych aspektów codziennego funkcjonowania. Kompleks małego penisa może w istotny sposób obniżyć jakość życia, nie tylko seksualnego. Ten problem natury psychologicznej może pojawić się niezależnie od faktycznej fizyczności mężczyzny. Warto dowiedzieć się, skąd się on bierze i jak z nim walczyć.

Żarty z małego siusiaka

Jak dowodzą psychologowie, kompleks małego penisa ma źródło w dzieciństwie. Dla chłopca, który porównał swoje przyrodzenie z przyrodzeniem dorosłego mężczyzny, doświadczenie to bywa druzgocące. Do tego dochodzą o wiele częstsze niż w przypadku dziewczynek żarty rodziny z fizyczności chłopca. Jeśli w porę nie wkroczy świadomy ojciec, który wyprostuje skrzywione pojęcie dziecka o własnym przyrodzeniu, ślad w psychice chłopca może pozostać już do końca życia.

W okresie dorastania i w dorosłym życiu problem pogłębiają atakujące zewsząd stereotypy. Nastolatek porównujący wielkość swojego członka z wielkością członków kolegów lub – co gorsza – panów z kolorowych magazynów lub filmów dla dorosłych, utwierdza się w przekonaniu o własnych brakach. Tak wychowany, dorosły już mężczyzna może unikać kontaktów seksualnych, a gdy już do nich dojdzie – zmagać się z zaburzeniami potencji.

Prawda przeciw mitom

W leczeniu kompleksu małego penisa z pewnością pomoże psycholog. Warto jednak poznać nieco faktów i statystyk, ponieważ już one same pomogą mężczyźnie realnie spojrzeć na swoją męskość. Prawidłowa długość członka w spoczynku wynosi od 6 do 10 cm. We wzwodzie natomiast – od 11 do 17 cm. Ponad 70% badanych kobiet jest zadowolonych z wielkości penisa swojego partnera. Tylko 6% chciałoby, aby był nieco większy.

Specjaliści już dawno dowiedli, iż wielkość członka nie przekłada się na jakość życia seksualnego. W rzeczywistości kobieca pochwa jest bardzo elastyczna – dostosowuje się do rozmiarów penisa. Większym od małego przyrodzenia problemem jest przyrodzenie bardzo duże, ponieważ często sprawia kobiecie ból i uniemożliwia satysfakcjonujące kontakty seksualne.

Leczenie impotencji

Czasem jednak kompleks małego penisa przybiera formę praktycznie całkowicie blokującą możliwość odbycia kontaktu seksualnego. W takim wypadku niezbędna jest pomoc psychologa lub seksuologa. Wraz z psychoterapią stosuje się leki na potencję, które pomagają mężczyźnie pokonać własne bariery i lęki. Najczęściej są to leki takie jak Kamagra – zawierające jako substancję czynną sildenafil. Po zakończeniu terapii Kamagra może być bez konsekwencji odstawiona – lek ten nie uzależnia i nie wpływa na późniejszą zdolność do odbycia satysfakcjonujących stosunków. Pomaga natomiast nabrać pewności siebie i przekonać się o własnej męskości i własnych możliwościach.