Home » Żywność i treningi » Czy aktywność fizyczna wpływa na jakość życia seksualnego

Poprawia krążenie krwi, zwiększa produkcję endorfin i feromonów. Sprawia, że czujemy się (i jesteśmy!) atrakcyjniejsi. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna i wpływa na wiele dziedzin życia, także tę związaną z naszą seksualnością. Przy zaburzeniach erekcji czasem konieczne jest wspomaganie farmakologiczne, np. Kamagrą, jednak zawsze powinno iść ono w parze z wprowadzeniem regularnej aktywności fizycznej.

O tym, że sport to zdrowie, wiedzą nawet dzieci. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna w prawidłowym funkcjonowaniu ludzkiego organizmu – nie tylko mięśni i serca, ale też narządów wewnętrznych, stawów, a nawet mózgu. Niestety, obecnie szalone tempo życia, nadmiar obowiązków i wynikające z nich zmęczenie często odsuwają na dalszy plan aktywność fizyczną. Jej brak może się odbić na sprawności seksualnej – szczególnie mężczyzny.

Więcej sportu, lepszy seks

Regularna aktywność fizyczna zwiększa popęd płciowy – dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dlaczego tak się dzieje, skoro po wysiłku czujemy się zmęczeni i wydawałoby się, iż nie powinniśmy mieć na nic ochoty? Powód jest prosty – podczas aktywności fizycznej mózg produkuje hormony szczęścia – endorfiny. Dzięki nim zyskujemy pozytywną energię. Ponadto podczas intensywnej pracy gruczołów potowych wydziela się więcej feromonów, dzięki czemu stajemy się bardziej atrakcyjni dla płci przeciwnej.

Osoba o dobrej kondycji fizycznej może w łóżku więcej – to nie ulega wątpliwości. Urozmaicony seks pociąga i sprawia, że obie strony ochotę na zbliżenia mają zdecydowanie częściej. Nie ma się też co oszukiwać, iż wysportowane ciało pociąga bardziej niż to otoczone zbędnym tłuszczykiem. Większa atrakcyjność to też większa pewność siebie, a co za tym idzie większa śmiałość w dążeniu do zbliżeń.

Męska sprawność

Regularna aktywność fizyczna poprawia krążenie krwi w organizmie. Dzięki temu lepiej ukrwione są też narządy płciowe. W przypadku mężczyzn prawidłowy przepływ krwi jest niezbędny do osiągnięcia długiej i silnej erekcji. Właśnie z tego powodu mężczyźni zmagający się z cukrzycą czy miażdżycą mają też często problemy z potencją – oba te schorzenia bowiem zaburzają proces wypełnienia krwią ciał jamistych prącia. Jednocześnie zarówno cukrzyca, jak i miażdżyca to często choroby, do których rozwoju pośrednio przyczynił się brak aktywności fizycznej.

Tabletka na ratunek

Mężczyźni zgłaszający się do lekarzy z powodu problemów z osiągnięciem satysfakcjonującej erekcji zwykle zachęcani są do zmiany stylu życia. Zdrowa dieta, rzucenie palenia czy regularny wypoczynek to niektóre z warunków uporania się z zaburzeniami potencji. Aktywność fizyczna jest nie mniej ważna – przyczynia się do polepszenia sprawności seksualnej chociażby ze względu na poprawę krążenia krwi.

Czasem jednak problemy z potencją mają inne podłoże lub nie dają się tak łatwo pokonać. W takim wypadku obok zmiany stylu życia, wprowadzenia aktywności fizycznej itp. stosuje się leczenie farmakologiczne. Obecnie jednym z najchętniej polecanych leków na potencję jest Kamagra – odpowiednik klasycznej Viagry, tańszy i nowocześniejszy. Kamagra poprawia ukrwienie męskiego członka przy jednoczesnym blokowaniu działania enzymu hamującego erekcję. Dzięki temu możliwy jest silny i długotrwały wzwód. Pozwala to mężczyźnie odzyskać radość z udanego seksu, a co za tym idzie także pełność siebie i świadomość własnej męskości.