Home » Przydatne porady » Afrodyzjaki specjalnie dla kobiet

Już od starożytności znano niektóre produkty spożywcze jako uświetniające seks i zwiększające popęd. Niektóre działają w tym samym stopniu na obie płci, inne mają właściwości względem mężczyzn, niczym Viagra. Są też produkty, które w znacznym stopniu wpływają tylko na kobiety, podnosząc ich libido.

afrodyzjaki dla kobiet

Warzywa i owoce

Jednym z największych kobiecych afrodyzjaków jest anyż. Już w Starożytnym Rzymie znano jego niezwykłe właściwości. Dodany w formie przyprawy do ciasteczek i pierniczków, obudzi każdą kobietę. Anyż ma również o wiele szersze zastosowanie. Jest świetnym lekiem na przeziębienia, działa antybakteryjnie, a nawet pobudza laktację u kobiet. Maca z kolei jest rośliną uprawianą już przez starożytnych Inków. Nazywana jest „naturalną Viagrą” nie bez powodu. Wyciąg z korzenia rośliny znacząco wpływa na libido kobiet. Jest również popularnym środkiem wzmacniającym inteligencję. Z bardziej znanych nam warzyw, warto zastosować zwykłą… marchewkę. Sam jej kształt kojarzy się mile kobietom, ale jej zalety tkwią nie tylko w nim. Substancje zawarte w tym popularnym warzywie wzmacniają produkcję hormonów płciowych. Szklanka soku marchwiowego dziennie jest dobrym wyjściem dla pań, chcących przeżywać intensywne uniesienia miłosne. Nie można również zapomnieć o wysokiej zawartości witamin A, C i E, które dobrze wpływają na ogólne zdrowie i samopoczucie. Podobne działanie mają banany, granaty, melony i mango. Warto wspomnieć jeszcze o miłorzębie.

Rośliny i przyprawy

Najdroższa przyprawa świata, szafran, również jest znanym afrodyzjakiem. Pozyskiwana jest z suszonych płatków jednego gatunku krokusa. Szczypta przyprawy dodawana regularnie kobiecie do posiłku, ponoć miała pomóc zdobyć ją bez większych problemów. Jednym z głównych producentów szafranu były Indie, a jak wiadomo, kochanki stamtąd uznawane są za jedne z najgorętszych, coś więc musi tkwić w tej roślinie. Wyciąg z tej rośliny jest stosowany przez miliony kobiet jako specyfik na długą młodość. Jego zastosowanie nie ogranicza się tylko do tego. Skutecznie wzmacnia libido, pozwala czerpać większą przyjemność z seksu, wzmacnia orgazm i sprawia, że kobietom łatwiej go osiągnąć. Warto swoją dietę urozmaicić o powyższe afrodyzjaki. Ich zastosowanie jest na tyle szerokie, że poza stałą ochotą na seks, korzyści można czerpać o wiele więcej. Nie ma niczego ważniejszego od zdrowia i urody. Atrakcyjna kochanka o dobrym samopoczuciu od razu ma zwiększony poziom libido. A i panowie powinni być zadowoleni, widząc taką metamorfozę swoich partnerek w łóżku.